INSTEL
Panel klienta
login:  hasło: 
baner2.jpg
Baner008.jpg
banner_750x100(2).gif
Baner007.jpg
CCTV_B2.JPG
Untitled5.png
Cisco-B4.JPG

CCTV / Monitoring

 

Instalacje monitoringu wizyjnego w znaczącym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania przestępczości, wandalizmowi oraz nadzoru pracowników i procesów przemysłowych.

 

Wiele firm korzysta z instalacji CCTV jako uzupełnienie systemu bezpieczeństwa na terenie zakładów pracy. Wraz z systemem kontroli dostępu, dozorem pracowników ochrony, instalacją przeciwpożarową kamery stanowią pełny, zintegrowany system pozwalający eliminować większość zagrożeń. Najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są kamery IP wraz z osprzętem firmy Bosch, Siemens, Panasonic oraz INTERNEC, które dają szeroki wachlarz możliwości, począwszy od aktywnego śledzenia po rejestrację jedynie ruchu w danym obszarze, co w znacznym stopniu zwiększa ilość zarejestrowanych zdarzeń nawet przy zastosowaniu mniejszych dysków twardych eliminując z nagrania sytuacje, w których nie zachodzi ruch.
W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się instalacje monitoringu wizyjnego w blokach montowane przez zarządy nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe. Wpływa to w zauważalny sposób na zmniejszenie aktów wandalizmu oraz włamań w obiektach, w których zastosowano kamery. Prewencyjne zastosowanie monitoringu nie jest jego jedyną zaletą. Nagranie z kradzieży mienia z klatki schodowej bądź włamania do mieszkania przez drzwi lub okno stanowi doskonały dowodową dla policji i prokuratury, co zwiększa szansę na schwytanie sprawcy i odzyskanie skradzionych rzeczy. Szanse na rozpoznanie złodzieja rosną przy zastosowaniu kamery HD o wysokiej rozdzielczości, co wpływa na jakość nagrania i zwiększa szansę na rozpoznanie sprawcy. Zastosowanie urządzeń posiadających emitery podczerwieni pozwalają na pracę 24h/dobę nawet przy całkowitych ciemnościach i wewnątrz budynków. W przypadku obiektów dozorowanych przez pracowników ochrony, możliwość obserwacji w czasie rzeczywistym pozwala na natychmiastową interwencję w konkretnym miejscu lub wezwanie odpowiednich służb w zależności od typu zdarzenia: pożaru, włamania, aktu wandalizmu, itp.

Instalacje monitoringu wizyjnego montowane w środkach transportu zbiorowego, takich jak tramwaje, autobusy i pociągi w znacznej mierze poprawiły bezpieczeństwo pasażerów działając odstraszająco na kieszonkowców i wandali. Kamery montowane jako rejestratory jazdy wpłynęły na ograniczenie niebezpiecznych zachować na drodze przez kierowców autobusów a świadomość rejestracji obszaru znajdującego się przed oraz za autobusem obniżają temperament kierowców jeżdżących po miejskich drogach. Nagrania z pojazdów komunikacji miejskiej są niejednokrotnie wykorzystywane przez Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Policji do karania kierowców za wykroczenia drogowe.
Wiele szkół prywatnych oraz publicznych skorzystało z dotacji unijnych na montaż kamer by zapewnić bezpieczeństwo uczniom i pracownikom szkoły. Monitorowane są korytarze, klatki schodowe, wejścia do szkoły oraz teren przyległy – boisko. W tych szkołach spadła ilość zdarzeń takich jak bójki czy akty wandalizmu. Monitoring działa również odstraszająco na dilerów narkotykowych co ogranicza przypadki zażywania środków odurzających wśród uczniów.
Ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miastach wywiera zintegrowany system monitoringu wizyjnego. Ciągły nadzór pracowników Centrum Monitoringu Miejskiego, Straży Miejskiej i Policji oraz współpraca wszystkich służb miejskich w zakresie zapewnienia porządku publicznego, zapobiegania wandalizmowi, przestępstwom i wykroczeniom (również drogowym) jest doceniany przez mieszkańców miast, w których został zastosowany. Montaż kamer w newralgicznych punktach miasta pozwala szybko zareagować służbom miejskim w przypadku bójki, kradzieży, łamania przepisów drogowych i zagrożenia terrorystycznego. Monitorowanie dworców, ulic, przejazdów kolejowych w znacznym stopniu wpłynęło na wyeliminowanie w tych miejscach zagrożeń. Doskonałym przykładem zastosowania kamer w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta jest Łódź, gdzie na ulicy Piotrkowskiej, która jest deptakiem z licznymi klubami, pubami, restauracjami oraz miejscami gdzie można bawić się do późnych godzin zamontowano kamery monitoringu miejskiego w odległości od 100 do 200 metrów od siebie. Dzięki temu, osiągnięto bardzo dobre pokrycie obszaru zasięgiem wizyjnym. Obecność patroli Policji oraz Straży miejskiej w centrum wspartych pracownikami w Centrum monitoringu daje bardzo dużą skuteczność przy niezwykle krótkim czasie reakcji służb. Od zaobserwowania niebezpiecznego zdarzenia przez pracownika monitoringu do reakcji służb i zjawienia się na miejscu miła krótki czas pozwalający zapobiec tragedii lub schwytać sprawców pobicia lub kradzieży.

Firma Instel T.T. współpracuje ze Strażą Miejską w Łodzi, Urzędem Miasta Łodzi oraz z kilkoma szpitalami na terenie Województwa Łódzkiego w zakresie instalacji monitoringu wizyjnego. Posiadamy doświadczenie poparte nienaganną opinią i wieloletnią praktyką w montażu, nadzorze i modernizacji systemów kamer. Uczestniczymy w programie Mia100 Kamienic w zakresie montażu kamer w wyremontowanych budynkach. Zaufało nam również wiele prywatnych firm i zakładów produkcyjnych.

 

Projektujemy i wykonujemy instalacje monitoringu wizyjnego:

• miejskiego
• szpitalnego
• dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
• dla instytucji użyteczności publicznej np.: Straż Miejska, Urząd Miasta, MPO
• zakłady produkcyjne, sortownie śmieci

 

W ramach oferowanych usług zapewniamy:

• specjalistyczne doradztwo w zakresie sprzętowym
• projekt zgodny z oczekiwaniami klienta
• estetyczny montaż
• serwis
• modernizację istniejących rozwiązań


Typowa instalacja monitoringu wizyjnego składa się z kamer, instalacji kablowej oraz rejestratora. Jakość obrazu zapisanego w rejestratorze zależy w dużej mierze od jakości kamery. Skuteczny monitoring zależy od dobrego zaprojektowania systemu. Dobranie odpowiedniej ilości kamer wpływa na obszar pokryty monitoringiem wizyjnym a odpowiedni rejestrator i użyte dyski twarde na ilość przechowywanych nagrań oraz okres przechowywania. Rejestrator może zostać zaprogramowany tak, aby nadpisywał stare nagrania po wyznaczonym czasie. Wyższa jakość nagrań niesie ze sobą konieczność zastosowania pojemniejszego rejestratora. Znalezienie równowagi miedzy jakością nagrania a pojemnością dysków podpowie Państwu Nasz projektant na etapie uzgadniania szczegółów zamówienia.

Zapraszamy do współpracy.

INSTEL-Technika Telekomunikacyjna Sp. z o.o.

Biuro

Godziny otwarcia:       

Serwis: Telecom, Business System,   

ul. Stefana Jaracza 55A, 90-251 Łódź, woj. łódzkie
tel.:  42 632 60 00

poniedziałek - piątek

Siemens, Panasonic, inne

wizytówka, mapa(kml)

faks: 42 631 92 04

8:15 - 16:15

tel.: 42 632 60 00

NIP: 7252063400
REGON: 101493697
KRS: 0000432139